Temu, Media Expert i Lidl najsilniejszymi reklamowo markami
W internecie, telewizji i radiu najaktywniejsze reklamowo były marki z branży „Trade” – wynika z danych gemiusAdReal za czerwiec 2025. Najmocniej reklamowali się Temu, Media Expert i Lidl.

W czerwcu odnotowano 88 mld emisji kreacji reklamowych w internecie, a średnia częstotliwość kontaktu z reklamą na użytkownika wyniosła 3093 kontaktów. Działania reklamowe online dotarły łącznie do 87,02 proc. populacji Polaków w wieku 7-75 lat.
Średni czas trwania kontaktu z kreacją wyniósł 8,37 sekundy (10,03 sekund dla kreacji typu display i 6,62 sekundy dla kreacji wideo).
Top reklamodawcy online
Średnia widoczność kreacji digital w czerwcu 2025 (wskaźnik Viewability Rate liczony zgodnie z definicją IAB) wyniosła 49,73 proc. Wyższy wskaźnik widoczności osiągnęły kreacje wideo, dla których 63,24 proc. kontaktów reklamowych znalazło się w polu widzenia użytkownika. W przypadku kreacji display było to 47,99 proc.
Najbardziej aktywna pod względem liczby kontaktów reklamowych online była branża „Trade” (35,72 mld), dla której Share of Voice we wszystkich kontaktach reklamowych online w czerwcu wyniósł 40,6 proc. Średni czas kontaktu dla tej branży wyniósł 8,88 sekundy, a wskaźnik widoczności kreacji – 52,90 proc.
Na kolejnych miejscach podium znalazły się branże „Media, books, CD&DVD (9,52 mld kontaktów reklamowych i SoV na poziomie 10,8 proc. oraz Automotive (4,25 mld kontaktów reklamowych i SoV – 4,8 proc.).

Najbardziej aktywnym reklamodawcą digital w czerwcu 2025 była marka Temu, która wygenerowała 4,95 mld kontaktów reklamowych online, docierając do 81,06 proc. Polaków w wieku 7-75 lat. Na drugim miejscu znalazł się Media Expert z 3,92 mld kontaktów i 81,89% zasięgu. Trzecie miejsce na podium należało do Allegro.pl (2,06 mld kontaktów i zasięg na poziomie 79,67%). Ranking TOP 10 marek zamyka tvn24.pl z 0,8 mld kontaktów reklamowych.

Top reklamodawcy TV
W czerwcu w telewizji najbardziej aktywna reklamowo była branża „Trade”. Wygenerowała ona 14,1 mld kontaktów reklamowych, docierając do 90,73 proc. populacji w wieku 7-75 lat. Share of Voice we wszystkich kontaktach reklamowych w czerwcu wyniósł dla tej branży 23,1 proc., natomiast średni czas kontaktu z reklamą w tradycyjnym odbiorniku – 20,47 sekundy.
Na drugim miejscu znalazła się branża „Food” (9,6 mld kontaktów reklamowych, SoV na poziomie 15,8 proc. oraz 90 proc. zasięgu), podium zamyka natomiast branża „Pharmaceuticals” (9,45 mld kontaktów reklamowych, SoV – 15,5 proc. i zasięg – 89,97 proc.).

Najbardziej aktywnym reklamodawcą w telewizji w czerwcu była marka Lidl. Wygenerowała ona 1,79 mld kontaktów reklamowych, docierając do 83,48 proc. Polaków w wieku 7-75 lat. Na drugim miejscu znalazł się Media Expert (1,6 mld kontaktów reklamowych i 83,42 proc. zasięgu), natomiast na trzecim – Kaufland (1,18 mld kontaktów i 81,03 proc. zasięgu). Na 10. miejscu prezentowanego rankingu uplasowała się marka T-Mobile z 0,7 mld kontaktów reklamowych i 76,47 proc. zasięgu w populacji 7-75.

Pod względem estymowanych wydatków reklamowych w telewizji na pierwszym miejscu znalazła się marka Media Expert – jej udział w wydatkach wyniósł 3,51 proc. – a na drugim Lidl, z udziałem na poziomie 3,38 proc.. Trzecie miejsce należało do marki Żabka z udziałem 1,86 proc.

Top reklamodawcy w radiu
W radiu branżą o największej liczbie kontaktów reklamowych w czerwcu była branża „Trade” (12,16 mld). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się branże „Pharmaceuticals” (3,73 mld kontaktów) oraz „Automotive” (2,35 mld kontaktów reklamowych).

Najbardziej aktywnym reklamodawcą w radiu w czerwcu 2025 była marka Media Expert – wygenerowała ona 3 mld kontaktów reklamowych, docierając do 88,95 proc. Polaków w wieku 7-75 lat. Na drugim miejscu znalazło się RTV Euro AGD (1,03 mld kontaktów reklamowych, 86,6 proc. zasięgu), na trzecim – Lidl (0,93 mld kontaktów, 85,72 proc. zasięgu). Zestawienie TOP 10 zamyka marka Agata Meble (0,29 mld kontaktów i 79,78 proc. zasięgu).

Najwyższy udział w wydatkach reklamowych w radiu miała w czerwcu marka Media Expert (13,09%). Kolejne miejsca należą do RTV Euro AGD (4,7%) oraz Lidl (3,69%).

Prezentowane dane pochodzą z gemiusAdReal – cross-mediowego badania rynku reklamowego. Analizie poddano kreacje reklamowe emitowane w czerwcu 2025 w internecie, telewizji oraz radiu.
Dołącz do dyskusji: Temu, Media Expert i Lidl najsilniejszymi reklamowo markami
https://www.eu-transport.pl/uslugi/spedycja