Zdjęli program z anteny, bo poparł Nawrockiego. Jest decyzja Polskiego Radia
Audycja „Zaułki historii” prowadzona przez Wacława Holewińskiego wróci na antenę radiowej Dwójki w letniej ramówce - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Ostatnio emitowano ją w grudniu.
Jak podawaliśmy, Polskie Radio chciało rozwiązać umowę z Wacławem Holewińskim, który prowadzi na antenie radiowej Dwójki program „Zaułki historii”. Poszło o zaangażowanie dziennikarza w komitet wspierający kandydata na prezydenta RP Karola Nawrockiego, który wygrał wybory w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim i zastąpi od sierpnia Andrzeja Dudę.
Czytaj także: Trójka z nową audycją muzyczną
Ostatecznie do rozstania nie doszło, ale audycja przestała być dostępna dla słuchaczy. Ostatni raz była emitowana w grudniu ub.r. Z naszych informacji wynika, że wróci do letniej ramówki, co potwierdziło nam biuro prasowe Polskiego Radia. Tym samym Holewiński będzie mógł ponownie prowadzić swój format od końca czerwca.
Wróci program do PR2
Wacław Holewiński to wydawca, redaktor i współtwórca „Przedświtu”, jednego z największych wydawnictw drugiego obiegu, były więzień polityczny. Napisał kilka książek, pracował także m.in. jako recenzent dla portalu pisarze.pl. W emitowanej co dwa tygodnie audycji „"Zaułki historii" przybliża słuchaczom mało znane wydarzenia historyczne. Opowiada o ludziach w kontekście wielkiej historii z szerokim nakreśleniem tła.
Newsletter



Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku
Dołącz do dyskusji: Zdjęli program z anteny, bo poparł Nawrockiego. Jest decyzja Polskiego Radia
on to zrobił wyjątkowo czytelnie, powinien wylecieć na stałe.