SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja naziemna kosztuje. Nadawca VidocTV z dużą stratą

Grupa kapitałowa Red Carpet Media Group, do której należy m.in. nadawana naziemne stacja VidocTV, w czwartym kwartale 2024 roku przy skokowym wzroście przychodów zanotowała 4,4 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Telewizja naziemna kosztuje. Nadawca VidocTV z dużą stratą

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Check
Jest to kanał filmowy.


Sprawdzam ramówkę na dziś (25.02.2025) - filmów całe dwa (sic!)... tak jak np. w Polsacie (który też ma w programie tv 2 filmy wieczorem)
Niby tematyczny kanał filmowy... a tak na prawdę niczym nie różni się od kanału ogólnotematycznego.
To już STOPKLATKA (które też filmy nadaje jedynie późnym wieczorem i w nocy) ma dziś 4 filmy.
5 1
odpowiedź
User
Janusz
Po jaki tusk się pchaliście na mux8? Było wcześniej miejsce na mux1 to się nawet nie zgłosiliście a od Anteny wcale gorsi nie jesteście XD
1 3
odpowiedź
User
lkjhg
Mamy w Polsce kilkanaście naziemnych kanałów telewizyjnych emitujących głównie bezwartościową chałę i to w formie... powtórek powtórek. Jak wszyscy świetnie wiemy, ich celem jest emisja reklam, za grosze, ale w ogromnych ilościach. Jest to MARNOWANIE FREKWENCJI. Ani widzowie, ani reklamodawcy, ani państwo nie maja z tego nic. Widzowie sa ogłupiani, państwo traci cenne frekwencje, a reklamodawcy docierają jednorazowo zaledwie np. do 2 tys odbiorców z 18 tysięcznej "oglądalności" (reszta widzów wyszła zrobić herbatę, gra, siedzi w necie lub dawno śpi). Pożywia się tylko nadawca tego chłamu. Co gorsza, Polacy masowo przenoszą się do netu, gdzie wciągają fejki, w które wierzą jak w telewizje. Na tym ostatnim najbardziej traci państwo.

Dlatego uważam, ze przyznanie licencji naziemnej powinno się wiązać z jasno określonymi obowiązkami, w tym z ograniczeniem możliwości pokazywania powtórek (np. do dwóch powtórek audycji na trzy lata oraz maksymalnie jeszcze jednej na następne trzy lata) oraz z koniecznością wypełnienia ramówki przez co najmniej 30% n o w y c h programów własnych a także z respektowaniem obowiązku pokazywania programów europejskich, co większość stacji działających w Polsce ignoruje całkowicie bezkarnie. To tylko przykłady. Takich obowiązków powinno być o wiele więcej. Ich nieprzestrzeganie oznaczałoby natychmiastowe odebranie koncesji.
3 0
odpowiedź