ABI: 886,5 mln subskrybentów płatnej telewizji na świecie
Na koniec III kwartału 2013 roku globalna liczba subskrybentów płatnej telewizji sięgnęła 886,5 miliona i była o 6 proc. większa niż dwanaście miesięcy wcześniej - wynika z danych firmy badawczej ABI Research.
Wzrost liczby subskrybentów płatnej telewizji na świecie napędzają rynki rozwijające się. Słabsze pod tym względem wyniki obserwowane są na rynkach dojrzałych. W Europie Zachodniej odnotowano wzrost w ujęciu rocznym tylko o niecałe 2 proc., a w Ameryce Północnej - spadek o blisko 1 proc.
ABI przewiduje, że próg 1 miliarda subskrybentów płatnej telewizji zostanie przekroczony w 2018 roku.
Firma badawcza szacuje ponadto, że w III kwartale tego roku przychód z usług płatnej telewizji wyniósł 62,6 miliarda dolarów, a w roku 2018 sięgnie 229,6 miliarda dolarów.

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku 



Dołącz do dyskusji: ABI: 886,5 mln subskrybentów płatnej telewizji na świecie