KRRiT dała „zielone światło” Show TV. Inny kanał może stracić koncesję
Podczas środowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy Red Carpet TV na Show TV. Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT poinformował też Wirtualnemedia.pl, że wszczęto postępowanie w sprawie cofnięcia koncesji naziemnej ViDoc TV.

KRRiT poza zgodą na rebranding Red Carpet TV, zaakceptowała wniosek nadawcy o zmianę charakteru programu z wyspecjalizowanego filmowo-serialowo-kulturowego na wyspecjalizowany filmowo-serialowo-rozrywkowy wraz ze zmianą struktury programu. Kanał ViDoc TV1 nie będzie mieć z kolei profilu filmowo-dokumentalnego, tylko wyspecjalizowany filmowo-dokumentalno-rozrywkowy.
Kiedy Red Carpet TV zmieni nazwę na Show TV? – Jeśli chodzi o zmianę nazwy Red Carpet TV na Show TV, to czekamy na oficjalny dokument z KRRiT – mówi Wirtualnemedia.pl Leszek Kułak, prezes Red Carpet TV. W ofercie stacji znajdą się programy rozrywkowe, kabarety, stand up’y, „Late Night Show” oraz programy typu talent show z innych rynków międzynarodowych.
Jak informowaliśmy wcześniej, w Turcji od 1991 roku także działa Show TV i jest jedną z najpopularniejszych stacji telewizyjnych w kraju. – Znamy kanał turecki, ale nie jest obecny na rynku polskim, więc nie powinno być problemu – tłumaczył Kułak, który przesłał Wirtualnemedia.pl logo nowego kanału. Jest zupełnie inne niż tureckiej stacji.

Logo polskiego Show TV

Logo tureckiego Show TV
Wszczęto postępowanie w sprawie cofnięcia koncesji ViDoc TV
W połowie lutego Emitel, operator MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej usunął z tego multipleksu ViDoc TV. Jak informowaliśmy później, zaległości spółki Red Carpet TV w związku z emisją naziemną tej stacji sięgnęły 5 mln zł. Po trzech miesiącach od zaprzestania nadawania, KRRiT ma prawo cofnąć koncesję. Nadawca wystąpił do regulatora o przedłużenie tego czasu.
– Krajowa Rada nie ma podstawy prawnej, żeby to zrobić, dlatego wszczęliśmy postępowanie w sprawie cofnięcia koncesji. 29 czerwca ma być rozstrzygnięcie postępowania restrukturyzacyjnego. Chodzi o rozliczenia z Emitelem. Wtedy będzie wiadomo czy spółka jest dalej w stanie prowadzić kanał czy nie – mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT.
Zapewnia, że nadawca ma nadal szanse na wznowienie nadawania. – Nie mogliśmy nie wszcząć postępowania w sprawie cofnięcia koncesji, ale ono trochę czasu potrwa. Tam jest cała procedura. Może 29 czerwca zapadną decyzje, które pozwolą na dalsze nadawanie tego kanału. Wtedy postępowanie zostanie umorzone – tłumaczy Świrski.
W portfolio Red Carpet TV są: Red Carpet TV (niedługo Show TV), ViDoc TV, ViDoc TV1 (wcześniej Red Top TV), Red Carpet TV International. Nadawca planuje też uruchomienie kanału FAST Red Carpet Fashion. Tym samym po ewentualnym uchyleniu koncesji naziemnej ViDoc TV, firma może kontynuować emisję satelitarną i kablową stacji Show TV i ViDoc TV1.
W środę KRRiT zgodziła się też na zmiany w koncesji udzielonej spółce Green Content na rozpowszechnianie satelitarnego programu telewizyjnego pod nazwą Metro poprzez zmianę w zakresie zawartości programowej. Metro, który z końcem grudnia opuści MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej (nie występował o przedłużenie koncesji) posiada też ważną do 2 sierpnia 2026 roku koncesję satelitarną.
Dołącz do dyskusji: KRRiT dała „zielone światło” Show TV. Inny kanał może stracić koncesję