Były prezenter TVP kolejnym uczestnikiem "Tańca z Gwiazdami"
W nadchodzącej edycji show „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” wystąpi Tomasz Wolny. Do końca 2023 roku Wolny pracował w Telewizji Polskiej, a od dwóch miesięcy jest związany z Kanałem Zero.
– Popularny dziennikarz i prezenter. Prowadził wiele programów informacyjnych oraz rozrywkowych. Angażuje się także w liczne inicjatywy społeczne – tak Tomasz Wolny został przedstawiony na profilach społecznościowych „Tańca z gwiazdami”.
Tomasz Wolny pod koniec listopada 2024 roku zaczął współpracę z Kanałem Zero. Dołączył do grona prowadzących poranny program „7.00” i nagrywa komentarze z cyklu „Commentary”.
Tomasz Wolny przez półtorej dekady w TVP
Wcześniej, od 2010 do końca 2023 roku, Tomasz Wolny był związany z Telewizją Polską, do której przeszedł z TVN24. Współpracę z TVP Wolny zaczął w poznańskim oddziale, gdzie w latach 2010-2014 był jednym z gospodarzy „Telekuriera”. W latach 2015-2023 był w gronie gospodarzy “Pytania na śniadanie”, a w latach 2014-2023 prowadził też główne wydanie „Panoramy”.
W 2016 roku był gospodarzem programu „Kochanie, ratujmy swoje dzieci”, natomiast w 2021 roku wystąpił jako jeden z kapitanów drużyn w show „To był rok!” w TVP1. Z TVP zniknął pod koniec ubiegłego roku. Po raz ostatni pojawił się w „Pytaniu na śniadanie” 15 grudnia, zapowiadając widzom dłuższą nieobecność spowodowaną urlopem.
Czytaj także: Tomasz Wolny atakuje szefową "Pytania na śniadanie”. „Ubliża widzom”
Po zmianach na Woronicza i całkowitej wymianie gospodarzy śniadaniowego programu Dwójki, nie wrócił na antenę. Definitywne rozstanie z TVP potwierdził w połowie czerwca, informując, że po raz pierwszy od 2018 roku nie poprowadzi koncertu w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego pt. „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, którego był wieloletnim gospodarzem.
„Taniec z gwiazdami”: kto jeszcze wystąpi w nowej edycji
Tomasz Wolny to kolejny dziennikarz, który wystąpi w najbliższej edycji „Tańca z gwiazdami”. Jak już informowaliśmy, w show wezmą udział Aleksandra Filipek z radia RMF FM, Magda Mołek – przez wiele lat związana z grupą TVN, a wcześniej m.in. z Telewizją Polsat, oraz Maciej Kurzajewski, który latem ub.r. po wielu latach pracy w TVP przeszedł do Polsatu.
W ostatnich dniach zapowiedziano, że uczestnikami będą też aktorzy Grażyna Szapołowska i Michał Barczak, były koszykarz Cezary Trybański i piosenkarka Blanka. Ponadto w programie zatańczą aktor Filip Gurłacz, piosenkarka Magdalena Narożna, tiktokerka Maria Jeleniewska i artystka kabaretowa Adrianna Borek.
W jury show dalej będą: Iwona Pavlović, Ewa Kasprzyk, Rafał Maserak i Tomasz Wygoda, a program poprowadzą Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna.
Większe zmiany nastąpiły wśród tancerzy show. Do programu po przerwie wracają związane w przeszłości z formatem: Agnieszka Kaczorowska i Lenka Klimentova. W 16. edycji nie wystąpi za to Michał Danilczuk, który został jurorem w reaktywowanym w TVN programie “You Can Dance”, a także Michał Kassina i Hanna Żudziewicz.
Zmiany zaszły także na stanowisku choreografa show. W 16. edycji “Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami" Tomasza Barańskiego zastąpi Maciej Zakliczyński, który będzie także pełnił rolę drugiego reżysera.
“Taniec z gwiazdami" hitem Polsatu
Poprzednią edycję programu emitowaną między jesienią ubiegłego roku oglądało średnio 1,64 mln widzów, co dało Polsatowi 13,21 proc. udziału w telewizyjnym rynku w gronie wszystkich widzów, 10,26 proc. w przedziale wiekowym 16-49 i 10,24 proc. w grupie widzów 16-59 - wynika z danych Nielsena. Zwyciężczynią 15. serii "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" została aktorka Vanessa Aleksander, która tańczyła w parze z Michałem Bartkiewiczem.
Newsletter



Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku
Dołącz do dyskusji: Były prezenter TVP kolejnym uczestnikiem "Tańca z Gwiazdami"