Trzaskowski czy Nawrocki. Co to właściwie oznacza dla mediów?
Nowym prezydentem zostanie Rafał Trzaskowski albo Karol Nawrocki. Kandydaci idą w sondażach niemal łeb w łeb. Zapytaliśmy ekspertów o konsekwencje dla rynku medialnego w przypadku wygranej jednego lub drugiego. Wielu z pytanych liczy na likwidację abonamentu RTV dzięki kandydatowi Koalicji Obywatelskiej, jednocześnie obawiając się chaosu w przypadku wygranej kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Konserwatyści widzą w nim nadzieję na repolonizację mediów.
Dołącz do dyskusji: Trzaskowski czy Nawrocki. Co to właściwie oznacza dla mediów?
I druga sprawa - należałoby wprowadzić zasadę, że każde medium, niezależnie czy publiczne, czy prywatne, za stronniczość w prezentowanych materiałach, może stracić prawo do nadawania, ukazywania się, itp. (to też na podstawie wyroku sądu).
I po trzecie - należałoby uchwalić, że sprawy o zniesławienie, znieważenie i inne, w których pozywani są dziennikarze czy media, muszą "ruszyć" w ciągu maks. miesiąca od złożenia pozwu, a wyrok musi zapaść maksymalnie w ciągu pół roku (+ kolejne pół roku ewentualna II instancja). Jeśli media przegrają - powinny obowiązkowo (pod groźbą np. utraty koncesji lub możliwości publikacji w internecie) przez tydzień publikować w czołówce portalu lub serwisu informacyjnego wyrok i informację, że okłamali widzów/czytelników.