Tak streszczenia AI w Google zabierają ruch wydawcom. Liczby mówią wiele
Onet dalej na czele sportu. Duże wzrosty Wprost i Sport.pl
Google testuje nowość na stronie wyników wyszukiwania
Google mocniej rośnie poza reklamami. Spadek tylko w jednej kategorii
Dziennikarz Mateusz W. już nie pracuje w TVN24 [NASZ NEWS]
Miliony w wakacje. Kolejny zastrzyk finansowy dla TVP i Polskiego Radia
Zygmunt Solorz zarabia też na serialach dla Polsatu. Większy zysk spółki producenckiej
Ilu widzów mają „Rozmowy nocą” w TVP Info?
Telekamery „Tele Tygodnia” wrócą z kolejną edycją
Magazyny Agory dostępne w Paczkomatach
Dziwny tekst w "Gazecie Wyborczej". O tym, że pisarz na rowerze elektrycznym zabijał zwierzęta
Burda Media Polska zarobiła więcej z reklam i e-commerce. Wyzwania w internecie
Trudniej o pracę w marketingu i mediach. Dla pracodawców liczy się kilka umiejętności
KER: spot promujący Diety od Brokuła utrwala nieodpowiednie stereotypy
Malwina Wędzikowska w reklamie samochodów BYD
Sezon ogórkowy w branży reklamowej. To mit czy rzeczywistość?
Znana audycja wraca na antenę radiowej Trójki. Jednorazowa reaktywacja
Radio ZET w nowym podcaście podpowiada co zrobić, gdy wybuchnie wojna
Radio ZET liderem słuchalności w Warszawie. RMF FM rośnie
Nowy reporter w warszawskiej redakcji Radia ZET
Nowe osoby w zespole Demagoga
Były dziennikarz Interii rzecznikiem Agencji Mienia Wojskowego
Marta Pokutycka-Mądrala na czele jury konkursu Złote Spinacze 2025
Burson poprowadzi komunikację marki Cellnex
Polacy uważają, że najwięcej na rozwoju AI zyskają big techy
Intel rezygnuje z głośnej inwestycji w Polsce. "Musimy skorygować kurs”
Karol Rabos przeszedł z Ipsos do Kantar Polska
Temu, Media Expert i Lidl najsilniejszymi reklamowo markami
To największa spółka w imperium Solorza. Ile zarobił operator Plusa?
Orange i T-Mobile z zarzutami. Za rabaty w reklamach grożą ogromne kary
Nowa osoba w zarządzie T-Mobile Polska
Gigant kablowy znów nad kreską. Na czym Vectra zarabia najwięcej?
Zamiast do mediów idą montować reflektory. "Pisanie ich po prostu boli"
Nowa formuła Związku Komunikacji Marketingowej. Branża chce więcej dyskutować o prawie
Na wakacjach dalej króluje gotówka
Zmarł reżyser Jerzy Sztwiertnia. Współtworzył seriale i spektakle Teatru TV
"South Park" wraca z nowym sezonem. Ostrzejszy niż kiedykolwiek
Męskie Granie przerobiło kultowy hit. To promocja serialu „Breslau” w Disney+
Świetna passa Maryli Rodowicz trwa. Wystąpi na MTV Unplugged
W świecie, w którym walka o uwagę konsumenta przypomina wyścig F1, kino oferuje coś, czego nie daje żadne inne medium – pełne skupienie, silne emocje i najwyższą jakość odbioru przekazu. Reklama kinowa, choć stanowi niewielki procent w całościowym media mixie, może odegrać kluczową rolę w domykaniu i wzmacnianiu całej kampanii. Potwierdzają to badania – zarówno w zakresie zapamiętywalności, jak i wpływu emocjonalnego.
W Grupie Interia zdecydowanie najpopularniejszy jest sam portal Interia.pl. Tylko niewiele mniej użytkowników Chomikuj.pl, którego ruch Interia dzierżawi. W skali roku spore wzrosty odwiedzalności zanotowały Styl.pl i Deccoria.pl, a spadki - PCFormat.pl i RMF24.pl.
Porównywarki cenowe Ceneo.pl, Nokaut.pl, Skąpiec.pl i Okazje.info odrobiły spadki odwiedzalności poniesione wskutek ubiegłorocznych kar Google. Natomiast Fotka.pl straciła połowę użytkowników i jedną czwartą odsłon.
Wśród stron internetowych stacji radiowych zdecydowanie najwięcej użytkowników i odsłon notują Eska.pl i PolskieRadio.pl. Natomiast najwięcej czasu internauci korzystają z serwisów RMFon.pl, EskaGO.pl i Open.fm.
Strony o filmach, serialach i kinie to najpopularniejsze witryny poświęcone kulturze w polskiej sieci. Największym zainteresowaniem cieszą się one wśród kobiet, osób młodych i z wykształceniem średnim - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius.
Uruchomiony przez Grupę Onet pod koniec ub.r. VUMag.pl odwiedziło w styczniu 495 tys. użytkowników, którzy wykonali 2,6 mln odsłon. Witrynie dużo jeszcze brakuje do zasięgów czołowych serwisów dla kobiet, ale wyprzedziła już strony takie jak Milionkobiet.pl i Stylio.pl.
W styczniu br. ponad 40 proc. polskich internautów korzystało z portali poświęconych zdrowiu i medycynie, a prawie 10 proc. z aptek internetowych - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius.
Najpopularniejszym serwisem plotkarskim pozostaje Pudelek.pl, ale NoCoTy.pl ma już tylko minimalnie mniej użytkowników. W skali roku spore spadki zanotowały Życiegwiazd.onet.pl, Plejada.pl i Plotek.pl.
Uruchomiony przez TVN w połowie grudnia serwis Kulinarni.pl miał w styczniu wyższą odwiedzalność niż Kuchniaplus.pl (należąca do Canal+ Cyfrowego). Obie witryny znalazły się poza czołową dziesiątką serwisów kulinarnych.
Serwisy internetowe tygodników opinii w 2012 roku wyraźnie zyskały na odwiedzalności. Strona „Wprost” wyprzedziła witrynę „Newsweeka”, a serwis „Tygodnika Powszechnego” stronę „Polityki”. Duże wzrosty zanotowały witryny „Gazety Polskiej” i „Gościa Niedzielnego”.
Zaskakujące promocje Plusa na wakacje. Klienci, którzy zdecydują się na zakup telefonów Samsung, Xiaomi lub realme, mogą zaoszczędzić nawet 1000 zł. Dodatkowo, dostępna jest nowa oferta streamingów – prosta i w atrakcyjnych cenach.
W styczniu br. czołowych 30 serwisów zanotowało na urządzeniach mobilnych 19 proc. więcej odsłon niż miesiąc wcześniej. Najwięcej zyskały liderujące pod tym względem Wirtualna Polska z Orange, Onet i Gazeta.pl.
W styczniu br. Facebook miał rekordowo dużo polskich użytkowników, wyprzedzając pod tym względem YouTube’a. Natomiast spadki zasięgu zanotowały witryny Onetu, WP oraz o2.pl.
Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych witryn tematycznych w Polsce (styczeń 2013 - Megapanel PBI/Gemius). Kto liderem w 20 kategoriach, m.in. biznes, erotyka, społeczności, sport, motoryzacja, e-commerce czy informacje?
Polskie serwisy ze śmiesznymi grafikami i filmikami miały w grudniu ub.r. jedną trzecią mniej użytkowników niż przed rokiem. Spadki większe od Demotywatorów i Kwejka zanotowały Hoty.pl, Bebzol.com, Jebzdzidy.pl, Chamsko.pl i Mistrzowie.org.
Jesienią ub.r. polskie serwisy zakupów grupowych odwiedziło prawie o połowę internautów mniej niż rok wcześniej. Więcej niż 50 proc. użytkowników straciły Gruper.pl, Citeam.pl, Mydeal.pl i Okazik.pl.
Zdecydowanie najpopularniejszym serwisem Wirtualnej Polski jest WP.pl, ale w ciągu roku sam portal i jego najważniejsze działy zanotowały spadki odwiedzalności. Zyskały za to serwisy rozrywkowe, na czele z NoCoTy.pl.
Strony główne Onetu i Interii odwiedza obecnie jedna piąta internautów mniej niż dwa lata temu, WP.pl - jedna siódma mniej, a o2.pl - jedna czwarta mniej. Użytkowników na swojej „jedynce” zyskała tylko Gazeta.pl, która podobnie jak Interia ma też więcej odsłon.
Zdecydowanie najpopularniejszym serwisem blogowym w Polsce jest należący do Google’a Blogspot. W skali roku dużo zyskały dwie inne globalne platformy: Wordpress i Tumblr, natomiast straciły Bloog.pl i Blog.Onet.pl.
Serwisy „Gazety Pomorskiej” i „Echa Dnia” to najchętniej odwiedzane strony internetowe gazet regionalnych. Nieco mniej popularne są witryny „Dziennika Wschodniego”, „Kuriera Porannego” i „Gazety Codziennej Nowiny”.
W listopadzie i grudniu ub.r. serwis mikroblogowy Twitter odwiedziło po 1,7-1,8 mln internautów, o ponad 500 tys. więcej niż rok wcześniej. Specjaliści od social media nie wierzą jednak w potencjał reklamowy portalu.
W grudniu ub.r. serwisy randkowe odwiedziło 2,78 mln polskich internautów, o 1,75 mln mniej niż rok wcześniej. Najpopularniejsze są dwie strony: Edarling.pl i Sympatia - TOP 10.
Zapisz się do newslettera