Agencja Dziadek do Orzechów i Storytel nagrodzone na Effie Europe Awards
Agencja Dziadek do Orzechów wspólnie z OTO Film otrzymały złoto, a Storytel i projekt "Random" srebro na konkursie Effie Europe Awards. To jedyne nagrodzone w nim polskie projekty.
Agencja Dziadek do Orzechów i studio Filmowe OTO Film zostały nagrodzone złotą statuetką Effie Europe Award w kategorii Best of Europe: Positive Change, za kampanię „STOP kobietobójstwu”, przygotowaną dla Centrum Praw Kobiet.
Kampania „STOP kobietobójstwu” powstała w 2020 roku w związku z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Zachęcała do podpisania petycji „STOP kobietobójstwu” oraz wsparcia projektu „Obserwatorium ds. kobietobójstwa”, prowadzonego przez Centrum Praw Kobiet.
Z kolei projekt "Random" marki Storytel został nagrodzony srebrną statuetką w kategorii Best of Europe: Media, Entertainment & Leisure.
"Random" to połączenie coraz bardziej popularnej formy słuchowiska z filmem. Historia przedstawiona w audio w serwisie Storytel, kończy się finałowym odcinkiem wideo na kanale YouTube autorki.
- Effie to jeden z najbardziej poważanych konkursów w branży. A nagroda zdobyta na szczeblu europejskim, jest dla nas czymś więcej niż tylko sukcesem. Osobiście traktuję to jako potwierdzenie słuszności naszego procesu planowania i tworzenia kampanii reklamowych. Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt. Jesteśmy zaszczyceni mogąc położyć kolejne Effie na naszym regale z nagrodami. Ta statuetka stanie na samym przodzie - mówi Albert Stęclik, planning director & founding partner w agencji Dziadek do Orzechów.
Na tegorocznym Effie Europe Awards tytuł Agencji Roku trafił do Ogilvy . Z kolei prestiżowa nagroda Grand Effie za wybitną pracę została przyznana agencji Grey London za kampanię „Poznaj Franka: Jak zombie sprawił, że gracze zakochali się w Pringles” dla firmy Kellog.

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku 



Dołącz do dyskusji: Agencja Dziadek do Orzechów i Storytel nagrodzone na Effie Europe Awards
Nic tak nie uszczęśliwia zachodu, jak samo biczowanie się Polski.