SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emocjonalne animacje w nowej kampanii o bezpieczeństwie na drodze

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury w nowej kampanii „Pomyśl przed” przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od refleksji nad własnym zachowaniem. Pokazują w niej, że każdy może znaleźć się w sytuacji, w której drobne uchybienie zmienia się w tragedię.

Cykl pięciu animacji 3D pokazuje realne błędy uczestników ruchu – momenty nieuwagi, rutyny, lekceważenia zasad. Każda historia kończy się prostym, ale mocnym komunikatem: „I po jabłkach”, „I po zabawie”, „I po herbacie”, „I popisane”, „I po zawodach”. To efekt wyborów, które wydawały się błahe. Finałowe hasło – „Pomyśl przed” – ma szansę zatrzymać odbiorców na dłużej.

– Chcemy mówić o błędach, ale nie grozić palcem – mówi Konrad Romik, sekretarz KRBRD. – Te filmy nie są instrukcjami, lecz krótkimi historiami z życia. Obrazem, emocją i skutkami chcemy dotrzeć do odbiorców – dodaje.

Realizacja animacji w technologii 3D pozwoliła na pełną kontrolę nad dramaturgią i mimiką postaci. Dzięki narzędziom takim jak iClone, Face Key, Face Puppet i AccuFace Mocap, bohaterowie filmów zyskują autentyczność i wyraz emocjonalny, który trudno osiągnąć w tradycyjnej produkcji.

Za koncepcję kreatywną kampanii odpowiada Keino Grupa, za produkcję – Joho. Kampania emitowana jest w mediach społecznościowych i na YouTube, a także na ekranach w pociągach PKP Intercity. 

Dołącz do dyskusji: Emocjonalne animacje w nowej kampanii o bezpieczeństwie na drodze

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dsa
Największe emocje mają właś iciele firmy PR przepalający publiczne pieniądze
odpowiedź