GroupM kończy współpracę z RECMA, zaczyna z COMvergence
Sieć GroupM (WPP), do której należą takie domy mediowe, jak Wavemaker, Mediacom, Mindshare rozpoczyna stałą współpracę z globalną niezależną firmą badawczą COMvergence. Oznacza to koniec dotychczasowej współpracy z RECMA, która dotychczas zajmowała się dla GroupM danymi związanymi z obsługą klientów agencji.
Decyzja GroupM związana jest z tym, że agencje mediowe na całym świecie podejmują wszelkie działania, by być postrzegane jako bardziej przejrzyste w swojej działalności, zwłaszcza w zakresie rozliczeń budżetów obsługiwanych reklamodawców.
COMvergence, podobnie jak RECMA zajmuje się sprawozdawczością i analizą biznesowych danych komercyjnych, gromadzi je i zestawia, a poddając analizie określa rynkową pozycję agencji.
GroupM już współpracował z COMvergence – od 3 lat, dodając każdego roku kolejne rynki swojej działalności do analizy. Teraz zawarto globalną umowę o partnerstwie, w ramach której firma badawcza zobowiązała się zwiększyć dokładność swojej metodologii oraz raportowania z rocznym audytem zewnętrznej, akredytowanej firmy audytorskiej.
Z danych COMvergence wynika, że GroupM ma obecnie 28,8 proc. udział w rynku obsługiwanych budżetów mediowych i bilans w wysokości 45,5 mld dolarów.
Newsletter



Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku
Dołącz do dyskusji: GroupM kończy współpracę z RECMA, zaczyna z COMvergence