Łotewskie media publiczne bez reklam
Na Łotwie od przyszłego roku publiczne Latvijas Televizija (LTV) i Latvijas Radio nie będą emitować już reklam.
Program informacyjny w łotewskiej telewizji publicznej, fot. YouTube
Decyzję zatwierdziła Łotewska Krajowa Rada ds. Mediów Elektronicznych (NEPLP). Media publiczne na Łotwie będą finansowane tylko z budżetu państwa.
Łotewska telewizja i radio dostaną 8,3 mln euro w ramach państwowej dotacji. Telewizja LTV na swoich dwóch kanałach zamiast reklam będzie emitować programy - łącznie ponad 700 godzin w skali roku.
W Europie reklam nie emituje m.in. brytyjska BBC. Ze środków państwa są finansowane m.in. media publiczne w Hiszpanii, Finlandii, na Litwie i w Estonii.
Świat
Newsletter



Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku
Dołącz do dyskusji: Łotewskie media publiczne bez reklam