Pięć firm w konkursie PBI na badanie polskiego internetu
Oferty w organizowanym przez Polskie Badania Internetu konkursie na realizację badania polskiej sieci złożyły firmy comScore, Gemius, GfK Polonia, MillwardBrown i Nielsen. Dotychczas pomiar prowadziła druga z nich.
Przez najbliższy miesiąc powołana przez PBI komisja konkursowa (oprócz przedstawicieli firm tworzących PBI będą w niej osoby z innych znaczących podmiotów rynku internetowego) będzie analizować oferty złożone przez firmy i zadawać pytania dotyczące metodologii. Ze spółkami zakwalifikowanymi do etapu finałowego będą prowadzone rozmowy także na temat aspektów przyszłego badania.
Do końcowej części konkursu mogą przejść nawet wszystkie biorące w nim udział firmy, o ile spełnią wymagania w zakresie rzetelności i przydatności rynkowej ich ofert. Ostateczne rozstrzygnięcie ma nastąpić do końca br.
Badanie będzie obejmować oglądalność serwisów, korzystanie z aplikacji oraz treści audio i wideo, a także korzystanie z sieci na urządzeniach niekomputerowych takich jak smartfony, tablety, telewizory czy konsole do gier.
Do tej pory badanie polskiego internetu, pod nazwą Megapanel, od 2004 roku realizuje firma Gemius (zobacz jego najnowsze wyniki, za kwiecień br.).

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu 



Dołącz do dyskusji: Pięć firm w konkursie PBI na badanie polskiego internetu