Kolejny kanał informacyjny walczy o polskich widzów. „Staramy się być maksymalnie obiektywni”
Choć na polskim rynku jest już około 10 kanałów informacyjnych, to kolejni gracze nie rezygnują z prób jego podboju. Takim przykładem jest Euronews, który po polsku nadaje już od kilku miesięcy. Stacja poszerzyć zasięg i produkować więcej treści w naszym kraju. – Chcemy znaleźć dla siebie niszę. Wyróżnia nas to, że staramy się być maksymalnie obiektywni i niezaangażowani. Na polskim rynku nie jest to oczywiste – mówi Wirtualnemedia.pl szef polskiego biura nadawcy Jan Bolanowski.
Dołącz do dyskusji: Kolejny kanał informacyjny walczy o polskich widzów. „Staramy się być maksymalnie obiektywni”
Europejskie konsorcjum medialne ujawniło 11 kwietnia 2024, że co najmniej jedna trzecia funduszy użytych na przejęcie EuroNews pochodziła ze źródeł powiązanych ze Viktorem Orbem i podmiotami związanymi z jego rządem. Do konsorcjum należą francuską gazetę Le Monde, portugalską gazetę Expresso i węgierskie media Direkt36. Według poufnych dokumentów, transakcja dotyczyła węgierskiej firmy PR New Land Media znanej z nadzorowania kampanii propagandowych Viktora Orba, które przyczyniły się do pozyskania funduszy specjalnie przez Alpac Capital w celu sfinansowania przejęcia. Jego dyrektor generalny, portugalski biznesmen Pedro Vargas Santos David, znany jest z bliskich więzi osobistych i biznesowych z rządem Węgier.
Wydawnictwo Springer zwolniło Claus Strunza w 2023 r. z obowiązków. W marcu 2024 r. Strunz opuścił Axel Springer Verlag na własną prośbę.