Tomasz Pietryga nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej”
Tomasz Pietryga, przez lata związany z „Rzeczpospolitą”, zostanie nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej” – potwierdził nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. W czerwcu z tytułem rozstaje się wieloletni naczelny Krzysztof Jedlak.

Rekrutacja nowego redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” została zakończona – potwierdza portalowi Wirtualnemedia.pl Krystyna Wieczorkiewicz, odpowiedzialna w Inforze za marketing. „Decyzja została już podjęta, a nazwisko osoby obejmującej tę funkcję zostanie oficjalnie ogłoszone w połowie lipca” – napisała Wieczorkiewicz w odpowiedzi na pytania z naszej redakcji.
Z „Dziennikiem Gazetą Prawną" żegna się wieloletni szef
Na początku czerwca ze stanowiska redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor PL) odszedł redaktor naczelny Krzysztof Jedlak, z gazetą związany przez trzynaście lat. Jego obowiązki przejęła tymczasowo Barbara Kasprzycka.
Jak udało nam się nieoficjalnie potwierdzić, Krzysztofa Jedlaka zastąpi Tomasz Pietryga, od kilkunastu lat związany z największym konkurentem „DGP”, czyli „Rzeczpospolitą” (Gremi Media). Aktualnie, od stycznia br. odpowiada w „Rp” za projekty specjalne, m.in. rankingi, konkursy, konferencje.
Tomasz Pietryga to doświadczony dziennikarz i redaktor, specjalizujący się w tematyce prawnej. Z „Rzeczpospolitą” związany od marca 2008 roku. Kierował tam m.in. działem prawnym, od maja 2017 roku był zastępcą redaktora naczelnego. Odpowiadał też za stworzenie w tytule sekcji publicystyki prawnej „Rzecz o prawie”. Wcześniej związany był z „Gazetą Prawną”. Z wykształcenia jest prawnikiem.
Jako pierwszy o możliwym transferze Tomasza Pietrygi do „Dziennika Gazety Prawnej” napisał Presserwis.
Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w pierwszym kwartale 2025 roku średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” zmalała rok do roku o 10,96 proc. do 21 629 egz.
Dołącz do dyskusji: Tomasz Pietryga nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej”