Coraz więcej internautów korzysta z komputerów Mac
Komputery Mac firmy Apple zyskują rynkowe udziały wśród użytkowników Internetu.
Jak informuje serwis News Factor Network, powołując się na dane firmy badawczej Net Applications, światowy udział komputerów Mac wśród internautów zwiększył się do 6,6 procenta w ubiegłym miesiącu, w porównaniu do 4,7 procenta przed rokiem i 6,15 procenta w sierpniu.
Oczywiście ten wzrost nie zagraża zbytnio dominacji Windowsa. We wrześniu na 91 procentach komputerów monitorowanych przez Net Applications zainstalowany był system Microsoftu.
Wśród internautów mających na swoich pecetach zainstalowany system Windows, 79 procent posiada XP. Jego następca czyli Vista uzyskał tutaj 7,4 procenta udziałów, a takie systemy jak Windows 2000, 98, NT i ME po około jednym procencie.
Wśród przeglądarek internetowych dominuje z kolei Internet Explorer Microsoftu, z którego korzysta 77,86 procenta internautów. Drugi jest Firefox (14,88 procenta), a trzecia Safari firmy Apple (5,07 procenta, w porównaniu do 3,53 procenta przed rokiem). Mniej niż jeden procent udziałów mają Opera i Netscape.
km - źródło: News Factor Network
http://news.yahoo.com/s/nf/20071002/tc_nf/55713;_ylt=AhDbpiiNhHt669layjSpbreDfD8C
Dołącz do dyskusji: Coraz więcej internautów korzysta z komputerów Mac