Krajowy Instytut Mediów bez kluczowych managerów
Z Krajowym Instytutem Mediów rozstaje się Jerzy Nagórski, dyrektor pionu badań i rozwoju. Jest jednym z kilku managerów wyższego szczebla, którzy skończyli tam pracę bądź wkrótce rozstaną się z Instytutem - wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl. KIM prawdopodobnie nie realizuje już żadnych badań.

Jerzy Nagórski dołączył do Krajowego Instytutu Mediów pod koniec 2023 roku. Jako dyrektor pionu badań i rozwoju wraz z wówczas p.o. dyrektora KIM Ewą Szejner odpowiadał za nową strategię rozwoju dla Instytutu.
W 2024 roku KIM realizował, oprócz badań Audio Track także badanie oglądalności telewizji lokalnych oraz badanie Panel KIM, charakteryzujące konsumpcję mediów na podstawie danych pochodzących z mierników badawczych (telemetrycznych). – Dane z mierników są gromadzone, trwają prace kalibracyjne. Udostępnienie danych na rynek jest planowane za rok – zapowiadał w lutym 2024 roku Jerzy Nagórski. W trakcie realizacji było również badanie odbioru sygnału stacji telewizyjnych w Polsce na podstawie ścieżki zwrotnej (Return Path Data) – badanie statystyczne dostarczające informacje o odbiorze programów telewizyjnych na urządzeniach odbiorczych dysponujących aktywną ścieżką zwrotną (Return Path Data).
Na koniec 2024 roku zaplanowano też fuzję danych ze wszystkich 4 badań i ich upublicznienie.
Brak działalności
Tymczasem pod koniec 2024 roku decyzją przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego (jako organu założycielskiego) rozpoczęto głęboką restrukturyzację. W jej wyniku tylko w grudniu pracę straciło 70 osób. Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji informowała, że ma to związek z obcięciem o 55 mln zł budżetu regulatora.
Z naszych ustaleń wynika, że pracę stracili wszyscy dyrektorzy w Instytucie. Jerzy Nagórski jest obecnie w okresie wypowiedzenia, formalnie rozstanie się z KIM 5 lipca br.
Wśród osób, które już rozstały się z KIM lub są w okresie wypowiedzenia są m.in.: Adam Rybarczyk - zastępca Jerzego Nagórskiego, Anna Osiak - zarządzająca panelistami, Katarzyna Furman - odpowiedzialna za projekt RPD, Katarzyna Filipowicz - dyrektor działu realizacji badań czy Monika Zielenkiewicz - ekspertka ds. badań jakościowych.
Prawdopodobnie w KIM pracuje jeszcze Maja Kurzelewska, która odpowiadała za przygotowanie najnowszego raportu z badania założycielskiego oraz z badania Audio Track.
W Instytucie mogło pozostać jeszcze kilka osób. Nikt jednak nie odpowiada na wysyłane do KIM e-maile, a telefon stacjonarny milczy.
KIM prawdopodobnie już też nie realizuje żadnych badań. Jak już informowaliśmy na początku kwietnia, w związku z obciętym budżetem KRRiT, podjęto decyzję o rozwiązaniu sieci ankieterskiej oraz likwidacji działalności studia wywiadów telefonicznych.
Dołącz do dyskusji: Krajowy Instytut Mediów bez kluczowych managerów
Każdy kto zna choć trochę branżę wiedział o tym od samego początku. Dużo bajek i sumarycznie setki milionów wyciągnięte z budżetu Państwa na iluzję "wielkiego przełomu w badaniach". Scam od początku do końca.