SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Serwis Iberionu wrócił do życia, odwiedzalność eksplodowała. Firma ma jednak inny plan

Iberion reaktywował serwis Lelum.pl, publikujący wiadomości i treści dot. stylu życia. Jego odwiedzialność mocno poszybowała w górę. Serwis docelowo ma zostać jednak ponownie wygaszony, bo zastąpi go nowa witryna – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Publikujący różnego typu treści serwis Lelum.pl oraz podróżniczy serwis Turysci.pl przestały być aktualizowane pod koniec grudnia ub.r. Jednak późną wiosną na Lelum.pl zaczęły pojawiać się nowe treści – na stronę trafiają doniesienia dotyczące bieżących wydarzeń, w tym politycznych, a także materiały na temat stylu życia czy programów telewizyjnych.

Ożywienie serwisu spowodowało wzrost jego odwiedzalności. W maju br. Lelum.pl miało 13 tys. realnych użytkowników, w czerwcu było to już 1,92 mln, a lipcu - 2,11 mln (dane z badania Mediapanel). 

We wrześniu uruchamiamy nowy serwis Grupy Iberion. Część zespołu nowego projektu tymczasowo publikuje materiały w serwisie Lelum, aktywnie działając do czasu premiery – przekazała Wirtualnemedia.pl Karolina Szumlewicz, chief media officer w Iberionie. Firma więcej szczegółów nie ujawnia. 

Iberion wygasił kilka serwisów

W zeszłym roku Iberion wygasił już serwisy Portal Parentingowy, Świat Zwierząt oraz Domek i Ogródek. Spółka podkreśla, że „konsolidacja przyniosła spodziewane pozytywne efekty”. Iberion skupia się obecnie przede wszystkim na serwisach Goniec, Świat Gwiazd, Smakosze, Pacjenci, Biznes Info i Rolnik Info.

W 2024 roku spółka Iberion wypracowała wzrost przychodów o 17,7 proc. do 25,56 mln zł, a zysk netto zmalał z 4,28 do 3,02 mln zł. 

Dołącz do dyskusji: Serwis Iberionu wrócił do życia, odwiedzalność eksplodowała. Firma ma jednak inny plan

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl