WPP kupuje udziały w agencji z RPA
Brytyjski holding reklamowy WPP Group kupił 33 procent udziałów w Smollan Group.
Smollan Group to mająca swoją siedzibę w RPA międzynarodowa agencja specjalizująca się w marketingu terenowym (field marketing) - informuje serwis Brand Republic.
To kolejna z serii zagranicznych inwestycji holdingu, którego dyrektor wykonawczy Sir Martin Sorrell kontynuuje strategię rozwijania sieci na rynkach rozwijających się, nawet pomimo trudnej sytuacji gospodarczej.
W ostatnich miesiącach holding kupił m.in. udziały w argentyńskiej firmie marketingowej Yunes, kenijskiej agencji komunikacji marketingowej Scangroup, czeskiej internetowej agencji marketingowej Advertures czy też w Vietnam Advertising Company.
Smollan Group obsługuje jedne z największych firm i marek w RPA, wśród których są Parmalat, Pioneer Foods, Tiger Brands i Unilever. Zlokalizowana w Johannesburgu i zatrudniająca ponad 12 tysięcy osób agencja działa również na innych afrykańskich rynkach oraz w Indiach.
źródło: Brand Republic
Newsletter



Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku
Dołącz do dyskusji: WPP kupuje udziały w agencji z RPA