SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix przebił kolejne pułapy. Jeszcze nigdy tyle nie zarobił

Nie widać końca wzrostów finansowych Netfliksa. W drugim kwartale 2025 roku koncern pierwszy raz w swojej historii przekroczył poziom 11 mld dolarów, zarabiając na czysto rekordowe 3,1 mld.

Fot. unsplash.com / freestocks Fot. unsplash.com / freestocks

Przychody Netfliksa drugim kwartale 2025 roku sięgnęły 11,08 mld dolarów, co wobec 9,56 mld rok wcześniej oznacza wzrost o 15,9 proc. To rekordowe kwartalne wpływy w historii platformy.

Od początku 2025 roku Netflix nie podaje już w cokwartalnych sprawozdaniach finansowych, ilu ma subskrybentów. Wiadomo natomiast, że na poprawę jego wyników biznesowych wpłynęły dwie decyzje sprzed dwóch-trzech lat: ograniczenie na całym świecie darmowego udostępniania przez subskrybentów kont osobom spoza ich gospodarstw domowych oraz wprowadzanie w kolejnych krajach tańszego pakietu, w którym przy treściach emitowane są reklamy.

CZYTAJ TEŻ: Polska spółka Netfliksa dalej rośnie. Już ponad 100 pracowników

Efekty biznesowe? W drugim kwartale 2022 roku koncern przy 7,97 mld dolarów przychodów zarobił na czysto 1,44 mld. Rok później jego wpływy wyniosły 8,54 mld, a zysk netto – 1,49 mld, zaś w drugim kwartale ub.r. było to już odpowiednio 9,56 i 2,15 mld.

Firma pułap 10 mld dolarów przychodów pierwszy raz przekroczyła w czwartym kwartale ub.r. (10,24 mld), natomiast w pierwszym kwartale br. zbliżyła się do poziomu 3 mld dolarów czystego zysku (2,89 mld). W minionym kwartale Netflix zarobił na czysto rekordowe w swojej historii 3,132 mld. W przeliczeniu na akcję zysk netto koncernu poszedł w górę rok do roku z 4,88 do 7,19 dolarów.

Na poziomie operacyjnym zysk zwiększył się r/r z 2,6 do 3,77 mld dolarów, a marża – z 27,2 do 34,1 proc.

W tych regionach Netflix urósł najmocniej

Najważniejsze dla działalności biznesowej Netfliksa pozostają Ameryka Północna, Europa i Bliski Wschód. W USA i Kanadzie przychody firmy w zeszłym kwartale sięgnęły 4,93 mld dolarów, o 15 proc. więcej niż przed rokiem. Natomiast w Europie i na Bliskim Wschodzie wpływy zwiększyły się r/r o 18 proc. do 3,54 mld dolarów (bez uwzględnienia zmian kursów walutowych dynamika wyniosła 16 proc.).

CZYTAJ TEŻ: Te platformy streamingowe odwiedza najwięcej Polaków. Telewizje na wakacjach, więc zyskały Netflix i CDA Premium

Procentowo przychody Netfliksa najmocniej poszły w górę w Azji i regionie Pacyfiku – o 24 proc. do 1,31 mld dolarów. Natomiast w Ameryce Południowej i Środkowej zwiększyły się o 9 proc. do 1,31 mld (bez zmian kursów walutowych wzrost wyniósł 23 proc.).

W trzecim kwartale br. Netflix spodziewa się kolejnego rekordu przychodów. Mają one sięgnąć 11,53 mld dolarów, po wzroście r/r o 17,3 proc.

Natomiast wyniki zyskowności mają być nieco poniżej rekordów w zeszłego kwartału, ale znacznie wyższe niż przed rokiem. Netflix prognozuje 3,62 mld dolarów zysku operacyjnego, 31,5 proc. marży operacyjnej i 2,98 mld zysku netto.

CZYTAJ TEŻ: Netflix: oglądalność tych treści potroiła się w ciągu 5 lat

Netflix blisko maksimów giełdowych

Po publikacji powyższych wyników i prognoz akcje Netfliksa w handlu posesyjnym nieznacznie taniały. Na koniec czwartkowym notowań cena wynosiła 1274,17 dolarów. To 96,8 proc. więcej niż 12 miesięcy wcześniej i o 42,9 proc. więcej niż na koniec ub.r.

Na przełomie czerwca i lipca koncern wyznaczył swoje dotychczasowe maksimum giełdowe wynoszące 1340 dolarów. Za sobą ma trzy lata tendencji wzrostowej. W pierwszej połowie 2022 roku, gdy Netflix notował nieznaczne spadki liczby subskrybentów, a w branży streamingowej rosła konkurencja, kurs firmy poleciał w dół z ok. 600 dolarów poniżej poziomu 200.

Ten spadek akcje Netfliksa odrobiły w połowie ub.r., a ostatnio były wyceniane dwukrotnie wyżej.

Dołącz do dyskusji: Netflix przebił kolejne pułapy. Jeszcze nigdy tyle nie zarobił

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zygi
No to jak nam Netflix robi promocje kraju na Bliskim Wschodzie to za parę miesięcy czy lat i "turystów " będziemy mieć --- to dlatego tak dużo u nas kręcą (koszty produkcji niskie więc idzie czym zapchać biblioteki a i cel wymiany społeczeństw zrealizowany). Anteny satelitarne kiedyś Netflix dzisiaj na każdym domienw każdym telefonie u araba
2 2
odpowiedź
User
Studentka
zygi, To nie turyści , a uchodźcy klimatyczni. Każdy by uciekł ze swojego kraju gdyby temperatury w nim dochodziły do 50°C , a przy gruncie i na słońcu do 70°C.
2 0
odpowiedź
User
Sandra
Hitem to będzie serial Pokój z tobą.
0 1
odpowiedź