We wtorek Zygmunt Solorz został odwołany z rad nadzorczych czterech czołowych firm z jego holdingu, m.in. Cyfrowego Polsatu, Polkomtelu i Telewizji Polsat. Zdymisjonowano też prezesa dwóch pierwszych podmiotów. Prawnik miliardera podkreśla, że to ruch bezprawny i rzekomo skuteczny.
Zygmunt Solorz został odwołany z funkcji przewodniczącego rad nadzorczych m.in. Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do listu Piotra Żaka do pracowników stacji. – Ze swojej strony chcę jasno zadeklarować: jako Prezes Zarządu wraz z całym Zarządem będziemy nadal robić wszystko, by zapewnić Wam jak najlepsze i najbardziej komfortowe warunki pracy – napisał syn miliardera.
Marka Lubella (Maspex) wybrała w konkursie ogłoszonym na instagramowym profilu Make Life Harder nazwę dla nowej serii makaronu na cześć Igi Świątek, tryumfatorki tegorocznego Wimbledonu.
Z udziałem Telewizji Polskiej nie powstanie zarówno serial, jak i film na podstawie powieści Bolesława Prusa “Lalka” — Producent zrezygnował z koprodukcji “‘Lalki” przez TVP i oferowanego dofinansowania w wysokości 10 mln zł – przekazała w komunikacie Telewizja Polska, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne doniesienia.
Maryla Rodowicz znalazła się na billboardzie na nowojorskim Times Square. Jest jedną z artystek, które promują inicjatywę Spotify Equal Music Program i kolejną Polką w tym gronie, po Monice Brodce, Lunie i Darii Zawiałow.
Trzęsienie ziemi w Cyfrowym Polsacie. Nowym prezesem spółki na miejsce Mirosława Błaszczyka został Andrzej Abramczuk, związany od ośmiu lat z Netią, kontrolowaną przez Cyfrowy Polsat.
Treści o wojsku i geopolityce zyskały ogromne zainteresowanie internautów, gdy ponad trzy lata temu wybuchła wojna w Ukrainie. Wszyscy się wtedy dowiedzieli, kim są Jarosław Wolski czy Jacek Bartosiak. Potem popularność tych treści spadła, ale nadal jest wysoka. Powstają nowe programy czy serwisy. Dlaczego rozwój treści o tej tematyce to głównie zasługa niezależnych twórców, a nie dużych wydawców?
“Gazeta Wyborcza” opublikowała tekst pisarza Janusza Rudnickiego, w którym autor w literackiej formie chwali się, że przywiózł do Czech rower elektryczny i znalazł sposób na przekraczanie dozwolonej prędkości, pił po drodze kufle, zabijał koty i jeże oraz sarnę. Nawet jeśli to rodzaj fikcji literackiej i prowokacji, postanowiliśmy się dowiedzieć, co stoi za publikacją takich treści. Zapytaliśmy o to Rudnickiego i “Wyborczą”.
Meta chce maksymalnie usprawnić współpracę między markami a twórcami na Instagramie. Ten ma być bardziej konkurencyjny dla rywala, czyli TikToka. Cel? Łatwe tworzenie skutecznych kampanii reklamowych z gwiazdami dopasowanymi do profilu reklamodawcy.
Dlaczego z YouTube zniknęły tysiące kont? Jak podaje Google, to konta propagandowe, które mają powiązania z Rosją, Chinami i innymi krajami, które mają szerzyć dezinformację w internecie.
Serwis infopraca.pl poinformował, że zakończyła się licytacja dotycząca kupna wydającej go spółki InfoPraca. Przypomnijmy, że sposób sprzedaży był dotąd niespotykany w polskim internecie.
Mirosław Błaszczyk nie jest już prezesem Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, a Zygmunt Solorz – szefem rad nadzorczych tych spółek, a także Netii i Telewizji Polsat. Zdecydowała o tym TiVi Foundation, którą obecnie kieruje kurator sądowy.
Andrzej Malinowski dołączy do zarządu T-Mobile Polska. Od 1 sierpnia nowy członek zarządu operatora przejmie odpowiedzialność za rynek klienta biznesowego. Będzie raportował do prezesa zarządu Andreasa Maierhofera.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bada czy w programie „Kwiatki polskie” TVP Info doszło do obrażenia ówczesnego kandydata na prezydenta Grzegorza Brauna – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W wydaniu, na które wpłynęła skarga, Grzegorz Markowski stwierdził, że Braun „pływa w ścieku”.
Posty opublikowane kilka tygodni wcześniej już niedługo przestaną się wyświetlać użytkownikom LinkedIna. To efekt skarg użytkowników, których takie przedawnione publikacje irytowały podczas korzystania z serwisu i przeglądania treści. LinkedIn też odniósł się do zasadności korzystania z hashtagów.
Najpopularniejszym dystrybutorem treści wideo w czerwcu br. była Grupa Polsat, która wyprzedziła Grupę TVN Warner Bros. Discovery. O jedno oczko awasnował Netflix - wynika z raportu All Screens Video Landscape, obejmującego oglądalność z czterech ekranów: telewizorów, PC/laptopów, smartfonów i tabletów w domu.
W 2024 roku Filmweb przy niewielkim wzrostu przychodów i kosztów zarobił na czysto 3,8 mln zł. Kolejny raz podzielił się zyskiem ze swoimi udziałowcami.
Kinga, marka z grupy OSHEE World, ogłosiła współpracę z Penélope Cruz. Światowej sławy aktorka uosabia wszystkie wartości bliskie marce – podkreśla firma, która w ramach rebrandingu wzmacnia swój wizerunek i wprowadza linie nowych produktów. Kampania reklamowa z udziałem hiszpańskiej gwiazdy obejmie digital, TV oraz outdoor w największych polskich miastach.
Niecały milion widzów oglądało do tej pory na antenach Telewizji Polskiej koncerty w ramach tegorocznej trasy Lata z Radiem i Telewizją Polską. Jak dotąd najwięcej widzów przyciągnęło wydarzenie transmitowane z Elbląga, które w TVP2 i TVP Polonia obejrzało 1,03 mln odbiorców. Hitem była druga część koncertu z udziałem takich gwiazd jak: Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży czy Roksana Węgiel.
Agencja Apella, zajmująca się obsługą marketingową m.in. SKOK-ów, w 2024 roku zanotowała spadek przychodów o ponad jedną trzecią, przy czym mocno poprawiła rentowność. Niebawem ma został wchłonięta przez Fratrię.