“Gazeta Wyborcza” opublikowała tekst pisarza Janusza Rudnickiego, w którym autor w literackiej formie chwali się, że przywiózł do Czech rower elektryczny i znalazł sposób na przekraczanie dozwolonej prędkości, pił po drodze kufle, zabijał koty i jeże oraz sarnę. Nawet jeśli to rodzaj fikcji literackiej i prowokacji, postanowiliśmy się dowiedzieć, co stoi za publikacją takich treści. Zapytaliśmy o to Rudnickiego i “Wyborczą”.
Meta chce maksymalnie usprawnić współpracę między markami a twórcami na Instagramie. Ten ma być bardziej konkurencyjny dla rywala, czyli TikToka. Cel? Łatwe tworzenie skutecznych kampanii reklamowych z gwiazdami dopasowanymi do profilu reklamodawcy.
Andrzej Malinowski dołączy do zarządu T-Mobile Polska. Od 1 sierpnia nowy członek zarządu operatora przejmie odpowiedzialność za rynek klienta biznesowego. Będzie raportował do prezesa zarządu Andreasa Maierhofera.
Serwis infopraca.pl poinformował, że zakończyła się licytacja dotycząca kupna wydającej go spółki InfoPraca. Przypomnijmy, że sposób sprzedaży był dotąd niespotykany w polskim internecie.
Mirosław Błaszczyk nie jest już prezesem Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, a Zygmunt Solorz – szefem rad nadzorczych tych spółek, a także Netii i Telewizji Polsat. Zdecydowała o tym TiVi Foundation, którą obecnie kieruje kurator sądowy.
Sławomir Nitras zapowiedział, że w tym tygodniu zakończy pełnienie funkcji ministra sportu w polskim rządzie. O swoim odejściu poinformował we wpisie oraz materiale wideo na platformie X.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bada czy w programie „Kwiatki polskie” TVP Info doszło do obrażenia ówczesnego kandydata na prezydenta Grzegorza Brauna – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W wydaniu, na które wpłynęła skarga, Grzegorz Markowski stwierdził, że Braun „pływa w ścieku”.
Posty opublikowane kilka tygodni wcześniej już niedługo przestaną się wyświetlać użytkownikom LinkedIna. To efekt skarg użytkowników, których takie przedawnione publikacje irytowały podczas korzystania z serwisu i przeglądania treści. LinkedIn też odniósł się do zasadności korzystania z hashtagów.
Najpopularniejszym dystrybutorem treści wideo w czerwcu br. była Grupa Polsat, która wyprzedziła Grupę TVN Warner Bros. Discovery. O jedno oczko awasnował Netflix - wynika z raportu All Screens Video Landscape, obejmującego oglądalność z czterech ekranów: telewizorów, PC/laptopów, smartfonów i tabletów w domu.
Elon Musk zarzucił francuskim prokuratorom stronniczość polityczną w śledztwie dotyczącym platformy X. Dotyczy manipulacji w algorytmie, które miały prowadzić do „zagranicznej ingerencji” w politykę krajową.
W 2024 roku Filmweb przy niewielkim wzrostu przychodów i kosztów zarobił na czysto 3,8 mln zł. Kolejny raz podzielił się zyskiem ze swoimi udziałowcami.
Kinga, marka z grupy OSHEE World, ogłosiła współpracę z Penélope Cruz. Światowej sławy aktorka uosabia wszystkie wartości bliskie marce – podkreśla firma, która w ramach rebrandingu wzmacnia swój wizerunek i wprowadza linie nowych produktów. Kampania reklamowa z udziałem hiszpańskiej gwiazdy obejmie digital, TV oraz outdoor w największych polskich miastach.
Niecały milion widzów oglądało do tej pory na antenach Telewizji Polskiej koncerty w ramach tegorocznej trasy Lata z Radiem i Telewizją Polską. Jak dotąd najwięcej widzów przyciągnęło wydarzenie transmitowane z Elbląga, które w TVP2 i TVP Polonia obejrzało 1,03 mln odbiorców. Hitem była druga część koncertu z udziałem takich gwiazd jak: Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży czy Roksana Węgiel.
Agencja Apella, zajmująca się obsługą marketingową m.in. SKOK-ów, w 2024 roku zanotowała spadek przychodów o ponad jedną trzecią, przy czym mocno poprawiła rentowność. Niebawem ma został wchłonięta przez Fratrię.
Spółka Ekstraklasa podpisała umowę z Grup Mediapro, na mocy której mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie można oglądać w Hiszpanii i Argentynie. Wcześniej informowaliśmy, że spotkania naszej ligi będą także pokazywane w Ameryce Północnej.
Nowy sezon programu "Ugotowani" wystartuje na antenie TVN 30 sierpnia – wynika z informacji dostępnych na stronie biura reklamy stacji. Reaktywowany po latach kulinarny format będzie propozycją stacji na sobotnie popołudnia.
Dziennikarze agencji AFP opublikowali w poniedziałek oświadczenie, w którym zaapelowali o pomoc dla swoich dziennikarzy, pracujących w Strefie Gazy. We wtorek minister spraw zagranicznych Francji Jean-Noel Barrot wezwał władze Izraela, by umożliwiły wjazd przedstawicieli mediów do palestyńskiej półenklawy.
Empik, na razie tymczasowo, wycofał książkę pt. “Debil. Studium przypadku” ze sprzedaży. Powodem były liczne zgłoszenia o możliwości znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy. Okazuje się, że inni sprzedawcy audiobooków poszli śladem ogólnopolskiej sieci.
Trzy nowe osoby dołączyły do agencji marketingowej All Hands. W ramach rozwoju zespołu utworzono także stanowisko growth managera. Zmiany wynikają z rosnącego portfolio klientów oraz planów rozwojowych firmy.
Radio ZET uruchomiło nowy wideopodcast "W razie W”, poświęcony jednemu z największych lęków współczesności: wybuchowi wojny. Program prowadzi dziennikarz Łukasz Mordarski, który rozmawia z ekspertami wojskowymi, psychologami i osobami mającymi bezpośrednie doświadczenie wojny.