Bob Sauerberg odchodzi z funkcji szefa Conde Nast. Wydawnictwo planuje restrukturyzację i szuka nowego CEO
Bob Sauerberg odchodzi ze stanowiska dyrektora wykonawczego koncernu wydawniczego Conde Nast. W ramach zaplanowanej restrukturyzacji wydawnictwa połączone zostaną jego amerykańska i międzynarodowa część, trwają poszukiwania nowego CEO.
Bob Sauerberg rozpoczął pracę w kierownictwie Conde Nast (właściciela m.in. „Vanity Fair”, „Vogue”, „Wired” i „New Yorkera”) w 2005 r., dyrektorem wykonawczym firmy został mianowany w roku 2015. Wcześniej zasiadał m.in. w zarządach New York Times Company oraz Fairchild Fashion Media.
Teraz Conde Nast podało w komunikacie, że Sauerberg przestanie kierować koncernem jako jego CEO i odejdzie z firmy. Jednocześnie wydawnictwo zapowiedziało zmianę swojej struktury poprzez połączenie części amerykańskiej oraz tej funkcjonującej na rynkach międzynarodowych.
Sauerberg zgodnie z umową będzie pełnił obowiązki CEO do momentu znalezienia przez kierownictwo firmy następcy na to stanowisko.
Conde Nast, podobnie jak inne wydawnictwa prasowe zmaga się z kłopotami związanymi ze spadkiem czytelnictwa swoich drukowanych tytułów. W 2017 r. wydawca zanotował stratę na poziomie 120 mln dol. Aby ograniczyć koszty związane z wydawaniem tradycyjnej prasy firma podjęła decyzję o sprzedaży magazynów „Brides”, „Golf Digest” i „W”.
Z kolei w II połowie listopada br. Conde Nast zapowiedziało, że kończy z regularnym wydawaniem w Stanach Zjednoczonych tamtejszej edycji magazynu „Glamour”. Wydawca zamierza skupić się na rozwoju internetowej wersji tytułu, która wielokrotnie przerasta popularnością jego papierowe wydanie.

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku 
.webp)


Dołącz do dyskusji: Bob Sauerberg odchodzi z funkcji szefa Conde Nast. Wydawnictwo planuje restrukturyzację i szuka nowego CEO