SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IPG Mediabrands wzmacnia pozycję w obszarze danych i analityki

Grupa IPG Mediabrands (należą do niej agencje UM, Initiative, Kinesso) inwestuje w rozwój oferty w zakresie customer intelligence i marketingu opartego na danych. W tym celu włączyła do swoich struktur w Polsce zespół Acxiom, globalnej firmy technologicznej specjalizującej się w zarządzaniu danymi i dostarczaniu rozwiązań opartych na danych.

mat.pras. mat.pras.

Efektem tego jest znaczące wzmocnienie kompetencji i możliwości IPG Mediabrands w zakresie analityki, technologii i wykorzystania danych do podejmowania decyzji i optymalizacji działań marketingowych.

– Ponad 220-osobowy zespół ekspertów Acxiom: analityków, programistów, architektów i administratorów baz danych, stał się częścią naszego globalnego centrum kompetencyjnego (GCC) w Polsce, znacząco poszerzając zakres jego specjalizacji i skalę działania – wyjaśnia Monika Bronowska, CEO IPG Mediabrands CEE. 

Zespół GCC, który realizuje dla klientów IPG w regionie EMEA i na świecie projekty w obszarach analityki, marketing intelligence, aktywacji digital, inżynierii oprogramowania oraz rozwoju produktów, zyskał zaawansowane kompetencje w zakresie zarządzania ogromnymi wolumenami danych, tworzenia produktów i usług opartych na danych, planowaniu i zarządzaniu wielokanałowymi kampaniami i ich optymalizacji w oparciu o twarde KPI sprzedażowe. 

Jedno z trzech centrów na świecie

Globalne centrum kompetencyjne (GCC) IPG Mediabrands w Warszawie jest jednym z trzech takich centrów stworzonych przez grupę na świecie i drugim co do wielkości. Po włączeniu do jego struktur zespołu Acxiom GSC (z siedzibą w Gdańsku), aktualnie zatrudnia ponad 330 specjalistów, co czyni je największym hubem danowo-analitycznym w branży marketingowej i jednym z większych tego typu w Polsce.

Polska jest dla coraz większej liczby międzynarodowych firm centralnym punktem regionu, w którym lokują swoje huby zarządzające działaniami na wielu rynkach. Jednym z najistotniejszych – obok położenia geograficznego – czynników, który o tym decyduje, są wysokiej klasy specjaliści z cenionymi kompetencjami i doświadczeniem zdobytym w realizacji projektów na całym świecie.

– Tak jest też w przypadku naszej grupy – mówi Monika Bronowska. – IPG Mediabrands ma w Polsce zarówno centrum regionu CEE, jak i globalne centrum kompetencyjne. Przekłada się to na unikalną strukturę i kompetencje naszego zespołu, którego większość pracuje dla klientów na rynkach EMEA i całego świata. Jednocześnie już od kilku lat, konsekwentnie umacniamy naszą specjalizację w tworzeniu regionalnych hubów do obsługi klientów i rozwijamy portfolio klientów, z którymi pracujemy w modelu hubowym, odpowiadając za strategię i realizację ich działań marketingowych i komunikacyjnych na wielu rynkach Europy i świata – dodaje. 

Szersze kompetencje GCC w obszarze danych, analityki i technologii oraz dostęp do najnowocześniejszych produktów i usług opartych na danych mają umocnić ofertę hubową i pozwolić jeszcze skuteczniej wspierać klientów – zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych, którzy planują zagraniczną ekspansję – w osiąganiu ich celów biznesowych.

Doświadczeni managerowie na czele

Na czele nowo zintegrowanego globalnego centrum kompetencyjnego stanął Tomasz Świecki, od 17 lat związany z Acxiom. Jako vice president GCC Poland będzie odpowiadał za dalszy rozwój zespołu i oferty GCC, współpracę z regionalnymi i globalnymi klientami oraz z zespołami IPG Mediabrands i należących do grupy agencji: Initiative, UM i KINESSO.

Marcin Pietrzak, który dotąd zarządzał GCC w Polsce objął nową, globalną rolę i jako executive vice president, global head of data science odpowiada za współpracę z kluczowymi rynkami, standaryzację i zapewnienie spójności oferty produktów i usług w obszarze analityki i data science.

Dołącz do dyskusji: IPG Mediabrands wzmacnia pozycję w obszarze danych i analityki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl