Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odwołała Macieja Świrskiego z funkcji przewodniczącego. Były już szef KRRiT krótko po tej decyzji połączył się z Republiką. – Przypominam, że zarządziłem przerwę w obradach KRRiT do 8 sierpnia, czyli mojego wystąpienia planowanego w Senacie. Po południu członkowie KRRiT zebrali się. To zebranie z punktu widzenia prawa jest nieregulaminowe. Posiedzenia zwoływać może przewodniczący – mówił wyraźnie zmieszany Świrski.
Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odwołali Macieja Świrskiego z funkcji przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – poinformowała w poniedziałek wieczorem PAP. Zastąpi go Agnieszka Glapiak.
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Maciej Wróbel poinformował, że jego resort zakończył prace nad projektem nowej ustawy medialnej. Przepisy mają m.in. wyznaczać cezurę czasową między aktywnością w polityce a zasiadaniem w KRRiT i władzach spółek mediów publicznych.
Warszawska prokuratura podjęła śledztwo dotyczące warunków sukcesji, o które Zygmunt Solorz spiera się od niemal roku z trójką swoich dzieci. W tej sprawie toczą się już spory prawne w Liechtensteinie i na Cyprze.
W niezwykle zróżnicowanym świecie reklamy outdoor udowadnia, że jego siła tkwi w namacalności i bliskości codziennego życia, łącząc tradycyjne formaty z inteligentnymi technologiami. Gdzie OOH i DOOH jest dziś, gdzie będzie jutro? O tym w najnowszym dodatku Wirtualnemedia.pl “OOH/DOOH”.
Spółka Kino Polska TV nie będzie wnioskować do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przedłużenie koncesji satelitarnej Zoom TV. Nadawca stawia na międzynarodową dystrybucję kanału.
W czerwcu Maksymilian Tomanek, wiceprezes i współwłaściciel Iberionu opublikował na LinkedIn post, w którym poinformował o zaległych wypłatach z Mety. Ostatecznie należne pieniądze trafiły w końcu na konto wydawcy, a Tomanek podzielił się swoimi refleksjami w związku z całą sytuacją.
Premierę 7. edycji “The Voice Senior” w TVP2 zaplanowano na styczeń 2026 roku. Nagrania ruszają już za kilka dni. W roli prowadzącego nowej odsłony talent show z udziałem uczestników po 60. roku życia zadebiutuje Łukasz Nowicki. Będzie towarzyszył Marcie Manowskiej.
We wtorek 29 lipca program TVP2 „Pytanie na Śniadanie” wyjątkowo poprowadzą reporterzy programu Marta Surnik i Grzegorz Dobek. To ma być na razie jednorazowa sytuacja, ale nadawca nie wyklucza „żadnych rozwiązań”.
Według ustaleń Komisji Europejskiej chińska platforma Temu naruszyła unijny Akt o usługach cyfrowych (DSA) dotyczący rozpowszechniania nielegalnych produktów. Największym ryzykiem dla konsumentów z UE są zamawiane od chińskiego giganta zabawki i elektronika. Jeśli dalsze dochodzenie potwierdzi ustalenia KE, Temu może słono zapłacić.
Justyna Dżbik-Kluge i Robert Stockinger, a nie Tomasz Wolny poprowadzą emitowany 1 sierpnia w TVP1 koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Redaktorka naczelna radiowej Czwórki opowiedziała na Facebooku na krytykę, jaka ją spotkała.
Cała zagraniczna bezpośrednia konkurencja zapłaciła tylko 89,8 mln zł podatku CIT w 2024 r. – zwraca uwagę szef InPostu Rafał Brzoska.
Dziennikarka i prezenterka telewizyjna Grażyna Torbicka, przez wiele lat związana z Telewizją Polską Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Na antenie telewizji wPolsce24 (Fratria) zadebiutował program publicystyczny „Gaz do dechy”, w którym gospodarzem jest dziennikarz stacji Marcin Wikło.
– Szkoda mi tych młodych ludzi, bo są mega zdolni. A idą do McDonald's albo do Valeo montować reflektory. Pisanie ich po prostu boli. Zarobią tam podobnie, a nie będą musieli myśleć – mówi Alicja Molenda, wydawca jednej z gazet lokalnych. Rozmawiamy z redaktorami naczelnymi lokalnych tytułów o tym, dlaczego w ich mediach trudno o młodych dziennikarzy. Małopolska, Dolny Śląsk czy Kujawy – wszędzie problem jest ten sam.
Już po raz 37. na antenie Discovery Channel rusza Shark Week, kultowy maraton programów z rekinami w roli głównej. Co w tym roku przygotowano dla fanów tych fascynujących zwierząt?
Sejm zdecydował o postawieniu Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu, ale przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie zamierza zawiesić pracy. Wspierają go trzy członkinie KRRiT. – Ta czwórka może się dalej zbierać. Nie wyobrażam sobie tego. Rząd wyśle policję, żeby zamknęła siedzibę KRRiT? – zastanawia się w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, były szef KRRiT. Republika podała, że w KRRiT pojawiła się już policja. Eksperci nie mają wątpliwości. Od teraz wszystkie decyzje regulatora mogą być kwestionowane.
Dziennikarz Mateusz W., który w czerwcu br. wyszedł z aresztu, nie pracuje już w TVN Warner Bros. Discovery - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Działający od 2024 roku Związek Komunikacji Marketingowej rozpoczyna nowy etap działalności. Po raz pierwszy w jego historii funkcję członków zarządu objęli równolegle przedstawiciele dwóch istotnych organizacji branżowych: Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Polskiej Organizacji Reklamodawców. Wspólne kierownictwo ma na celu wzmocnienie pozycji agencji komunikacji marketingowej i marketerów w obszarze wpływu m.in. na regulacje prawne.
Google coraz częściej pokazuje internautom podsumowania przetworzonych przez AI treści wydawców. I co dla typowego użytkownika może być szybką i wygodną opcją, to jest bardzo złą wiadomością dla wydawców. Już wiadomo, jak przekłada się to na ruch w ich serwisach, bo pojawił się raport ze szczegółowymi wynikami badań wśród internautów.